Brigády záhradkárov v obci Lehota

08.09.2020 17:08

Aj keď pandémia v minulých mesiacoch podstatne obmedzovala zoskupovanie ľudí, záhradkári mali v tomto smere určité výhody. Mohli sa viacej pohybovať na čerstvom vzduchu či už vo svojich záhradkách, alebo na inom voľnom priestranstve. Preto sa asi štyrikrát zišli pri skrášľovaní našej obce. Najprv vysadili tri krásne a pomerne veľké  okrasné stromy na parkovisku pred kostolom, potom ozdobili dva nové stĺpy kvetináčmi s peknými stále kvitnúcimi rastlinami. Aj na hlavnej ceste na zábradlí mosta osadili truhlíky s kvetmi. Za pozornosť stojí tiež ozdobný kruh na spomínanom parkovisku, ktorý sezónne a aktuálne vyzdobuje pani Alena Lahučká a Jana Sýkorová. Cestujúci autobusmi si tak môžu obdivovať z náprotivnej zastávky skrášlené miesta našej obce čo určite prispieva k jej zviditeľňovaniu a dobrému menu.

 

Pekne pôsobiace stĺpy s kvetináčmi sú v obci dva

 

Tieto ozdobné stromy budú dlho skrášľovať verejné priestranstvo

 

Toto je výborný nápad ako si podmaniť osádky vozidiel prechádzajúcich cez Lehotu

 

Takáto sezónna výzdoba lahodí oku nie len pre domácich

 

Spracoval: Peter Šášik, SZZ Lehota

 

Kontakt

Okresny vybor SZZ Nitra ul.Štefaniková 50 /Mestska tržnica- OC/
949 01 Nitra
0908125359 kettmannova@centrum.sk